Piękne łazienki nowoczesne w drewnie

Jeszcze do niedawna łazienka w drewnie kojarzyła się tylko i wyłącznie z klasycznymi stylizacjami. Obecnie drewniane kompozycje pojawiają się zamiast płytek na ścianach i podłodze. Takie aranżacje są odstępstwem od tradycyjnych i utartych schematów. Ocieplają klimat i stwarzają jedyny, niepowtarzalny klimat. Czy drewno to dobre rozwiązanie ze względu na utrzymanie łazienki w czystości? O czym należy pamiętać decydując się na tego rodzaju aranżacje?

Popularny materiał, o który należy zadbać

Piękne łazienki nowoczesne z elementami drewnianymi są w tej chwili popularnym motywem. Jednak wiele osób zastanawia się nad kwestią wytrzymałości materiału w kontekście dużego stopnia wilgotności, z którymi mamy do czynienia w łazience. W tym przypadku nie można zapominać o skutecznych sposobach na impregnowanie drewna. Dzięki takim zabiegom nawet egzotyczne gatunki staną się bardziej wytrzymałe i estetyczne. Drewniane, piękne łazienki nowoczesne przywodzą na myśl ciepły i niezwykły klimat, który z pewnością będzie umilać czas spędzony w domowym SPA.

Jaką kolorystykę drewna warto zastosować?

Drewno jest doskonałym materiałem do aranżacji nowoczesnych łazienek z racji swojej różnorodnej kolorystyki. Przykładowo brąz i biel doskonale się uzupełniają, to połączenie, które często wykorzystywane jest nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie. Podobnie jest w przypadku szarych kompozycji, gdzie można uwypuklić drewniane kompozycje, a kolor będzie stanowić doskonałe uzupełnienie w tle.

Co z podłogą?

Nie tylko ściany, ale także podłoga może być drewniana. Ten trend upodobało sobie już wielu właścicieli łazienek, gdyż w ten sposób nadawany jest przyjemny klimat nawiązujący do atmosfery panującej w saunie. Bardziej praktyczne mogą okazać się płytki ceramiczne, które imitują drewno. Dodatkowo można pomyśleć o ogrzewaniu podłogowym, wówczas naprawdę w łazience może zrobić się bardzo przytulnie. Warto pamiętać, że drewno niejedno ma imię i można je swobodnie komponować praktycznie z każdym materiałem. Zobacz więcej na https://vigourpolska.pl/

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *