Odpływ liniowy a brodzik

W trakcie projektowania łazienki dochodzimy do momentu, kiedy to musimy zastanowić się, które rozwiązanie wybrać, aby było dla nas najbardziej komfortowe. Na co postawić? Na oszczędność czy może estetykę? Do tego rodzaju wyborów należy dokonanie decyzji czy zdecydować się na prysznic bez brodzika czy tradycyjny wraz z kabiną. Duży wpływ na nasz wybór ma rodzaj instalacji odpływu, dlatego już na etapie projektowania trzeba nad tym poważnie się zastanowić.

Nowoczesny prysznic bez brodzika

To w tej chwili najbardziej popularne rozwiązanie, które można dostosować niezależnie od powierzchni pomieszczenia. Wówczas należy zadbać o jednolitą powierzchnię płytek podłogowych, która stworzy wrażenie większego metrażu, oczywiście jeśli nie będzie ograniczona brodzikiem. Ten zabieg pozwala też na wyeksponowanie innych elementów wyposażenia wnętrza, jak np. wolnostojącej umywalki o różnorodnych kształtach.

Dlaczego odpływ liniowy

Wielu z nas boryka się z problemami dotyczącymi nieregularnych kształtów łazienki czy strefami nieustawnymi o ograniczonym kształcie. W takich miejscach warto zastosować odpływ liniowy i zamontować prysznic bez brodzika. Takie wykorzystanie przestrzeni nazywa się natryskami typu walk-in. Do wykonania takiej instalacji wystarczy ścianka lub drzwi wnękowe. To estetyczne rozwiązanie, gdyż pozwala na stworzenie większej przestrzeni kąpielowej, którą łatwo utrzymać w czystości oraz jest dostępna nawet dla osób niepełnosprawnych.

Prysznic z brodzikiem rozwiązaniem do szybkich remontów

Jeśli zależy nam na szybkim i budżetowym remoncie łazienki, to nie trzeba zrywać podłogi, aby zmienić swoją strefę kąpielową. Wówczas wystarczy dobrać odpowiedni odpływ. Brodzik w zależności od tego, czy jest wysoki lub płaski można wyposażyć w odpływ punktowy lub podobny do tych, które montowane są w wannach. To ostatnie rozwiązanie jest zwłaszcza dobre dla modeli głębokich, gdyż można je napełnić wodą i uzyskać w ten sposób kompromis między prysznicem a wanną. Zobacz więcej na https://vigourpolska.pl/odplywy/odplywy-liniowe

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *