O czym musisz wiedzieć przed zakupem baterii kaskadowej?

Wielu osobom wydaje się, że bateria do wanny powinna być przede wszystkim ładna i pasująca do wystroju całej łazienki. Wręcz przeciwnie, okazuje się, że nie tylko względy estetyczne decydują o jej wyborze, ale też funkcjonalności. Baterii nie można zakupić na samym końcu remontu, powinna być początkiem, który dopasowany jest do pozostałej armatury. Podobnie jest w przypadku wylewki kaskadowej, która aby spełniała swoje zadania musi być odpowiednio dobrana do pozostałych elementów łazienki.

Prawidłowy dobór baterii do wanny

Najistotniejsze są proporcje, nie powinniśmy o tym zapominać, jeśli interesuje nas konkretna wylewka. Bateria zestawiona z wanną musi harmonijnie współistnieć. Nie tylko ważne są względy estetyczne, ale dopasowany kształt i rozmiar. Odpowiednio dopasowany kran nie może być zbyt krótki, gdyż woda zacznie spływać wprost do niecki. Z kolei umiejscowiony na zbyt dużej wysokości może doprowadzić do rozpryskiwania strumienia na boki.

Jak zainstalować baterię kaskadową nad wannę?

Na rynku dostępne są krany do wanien, które ze względu na sposób montażu można podzielić na ścienne i stojące. Kaskada może być montowana w obu wariantach, choć w tym przypadku warto wziąć pod uwagę trudność w utrzymaniu jej w czystości. Produkty tego rodzaju nie posiadają perlatora, sitka napowietrzającego strumień, co ogranicza ochronę przed procesami korozyjnymi.

Dlaczego bateria wannowa kaskada?

Ten rodzaj wylewki charakteryzuje się dużą szerokością, dzięki czemu wypływająca z niej woda przypomina strumień lub wodospad. Bateria wannowa kaskada często stosowana jest w miejscach, gdzie najistotniejsze jest oddanie się wodnym przyjemnościom. Niektóre z dostępnych na rynku modeli są dodatkowo wyposażone w podświetlenia diodowe, tak aby nadać wrażenie kąpieli w kolorowej wodzie. Bateria wannowa kaskada nie należy do tych, które są oszczędne, dlatego rzadko trafia do domowych łazienek. Z tego powodu producenci coraz częściej wprowadzają rozwiązania regulujące przepływ strumienia.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *