Jak zaplanować urządzenie nowoczesnej łazienki?

Nowoczesność powinna iść w parze z funkcjonalnością, dlatego przy aranżacji łazienki zgodnie z najnowszymi trendami warto w odpowiedni sposób wykorzystać każdy fragment wolnej przestrzeni. Od kilku sezonów niezmiennym topem wystroju są odcienie bieli, szarości, kamienia i drewna, a wszystko skomponowane ze smakiem i za pośrednictwem minimalistycznych form. Stworzenie nowoczesnej łazienki wymaga realizacji kilku działań z dużym wyprzedzeniem.

Kiedy przystąpić do planowania aranżacji łazienki?

Nowoczesne łazienki są nie lada wyzwaniem. Pogoń za obowiązującymi trendami trzeba pogodzić z wygodą, a także naszymi przyzwyczajeniami. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie architekta wnętrz, ale wymaga to znacznie większych możliwości budżetowych. Jeśli samodzielnie chcemy zająć się planowaniem wyglądu łazienki, to musimy o tym pomyśleć już na etapie projektowania budynku. Niektóre rodzaje instalacji wodnej mogą uniemożliwić nam zastosowanie kilku nowoczesnych rozwiązań.

Powierzchnia głównym ograniczeniem aranżacyjnym

Do niektórych stylizacji wnętrz konieczne jest posiadanie określonej powierzchni łazienki. W końcu w niej powinno znaleźć się wystarczająco miejsca dla takich sprzętów, jak pralka, WC, bidet czy też prysznic i umywalka. Właściciele przestrzennych łazienek mogą pokusić się o zorganizowanie prawdziwego domowego spa. Osoby po drugiej stronie barykady będą musiały zrezygnować z kilku elementów wyposażenia, aby nie przytłoczyć pomieszczenia.

Co jest modne?

Minęły już czasy, w których posadzkę wykańcza się jedynie płytkami, gresem czy kamieniem. Łazienki nowoczesne można zabezpieczyć egzotycznymi gatunkami drewna, które charakteryzują się dużą wodoodpornością. Z kolei zwolennicy minimalizmu mogą zrezygnować w ogóle z wykańczania posadzki i pozostawić ją w postaci surowej, jedynie zabezpieczając impregnatem. Wśród obowiązujących trendów można wybrać połyskującą mozaikę w kolorze srebra, złota bądź miedzi.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *